Dijital Baskı Etiket

Dijital Baskı Etiket
Dijital Baskı Etiket

Dijital baskı etiket, hızlı ve esnek etiket çözümleri sunan bir türdür. Bu etiketler, farklı kalınlıklardaki etiketlere ve kartlara baskı yapma yeteneğiyle öne çıkar. Geleneksel matbaa üretimi etiketlerin aksine, dijital baskı etiketlerde lak, yaldız veya kalıp imalatı gibi aşamalara gerek duyulmaz. Bu makalede, dijital baskı etiketlerin ne olduğunu, avantajlarını ve kullanım alanlarını ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

Dijital Baskı Etiket Nedir?

Dijital baskı etiketler, dijital baskı makineleri kullanılarak üretilen etiketlerdir. Bu makineler, farklı kalınlıklardaki etiketlere ve kartlara baskı yapabilme yeteneğine sahiptir. Dijital baskı etiketlerin en önemli özelliği, hızlı üretim süreci ve esneklikleridir.

Avantajları

1. Hızlı Üretim

Dijital baskı etiketler, hızlı üretim süreci sunar. Geleneksel matbaa üretimi etiketlerdeki uzun bekleme süreleri ve aşamaları ortadan kaldırır. Acil etiket ihtiyaçlarında ideal bir çözümdür.

2. Esneklik

Bu etiketler, farklı kalınlıklardaki etiketlere ve kartlara baskı yapabilme esnekliği sunar. 350 gr kalınlığa kadar her türlü etiket veya kart üzerine baskı yapılabilir.

3. Geleneksel Aşamalara Gerek Yok

Dijital baskı etiketler, lak, yaldız veya kalıp imalatı gibi geleneksel matbaa aşamalarına ihtiyaç duymaz. Bu, üretim sürecini daha basit ve hızlı hale getirir.

Kullanım Alanları

Dijital baskı etiketler, genellikle lokal bazda adedin çok fazla olmadığı ve aciliyetin ön planda olduğu işlerde tercih edilir. Özellikle küçük miktarlarda etiket basımı gerektiğinde veya hızlı bir şekilde etiketlerin teslim edilmesi gerektiğinde kullanılırlar.

SEM Etiket olarak, dijital baskı etiket üretimi yapan çalışanlarımız, geniş makine parkurumuz ve güler yüzlü sevkiyat ekibimizle Türkiye’nin her yerine dijital baskı etiket imalatı yapmaktayız. Daha fazla bilgi almak veya dijital baskı etiketlerimizle ilgili taleplerinizi iletmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size en iyi hizmeti sunmak için buradayız.